Italské Alpy, Ortler – národní park Stelvio

Datum:           5. – 11. července. 2020

Ubytování:      městečko Prad, hotel Prad
Zájezd zajišťuje CK A-Z TOUR

Informace k lokalitě:

Národní park Stelvio se nachází v pohoří Ortles na severu Itálie. Byl založen v roce 1935. Svou rozlohou přes 134 000 ha patří k největším národním parkům v Alpách. Zahrnuje území sedimentárních a magmatických hornin, velké množství vrcholů vyšších než 3 km, hluboká alpinská údolí a přibližně 110 jezer.

Za symbol národního parku Stelvio se pokládá orel skalní. Vzácných zvířat zde ale žije mnohem více – kamzík, kozorožec, svišť, zajíc sněžný, tetřev hlušec, bělokur horský, mlok alpský. Z flory jsou tu na předním místě hlavně porosty přes sto let starých modřínů a borovic. Do parku se samozřejmě počítají také rozsáhlé ledové plochy, mezi nimiž hraje prim ledovec himálajského typu – Ghiacciaio dei Forni s rozlohou 20 km². Nejvyšším vrcholem oblasti je Ortler (3 905 m). Park přetíná vysokohorská silnice vedoucí z Bormia do Pradu překonávající ve svém středu silniční sedlo Passo dello Stelvio ve výšce 2 757 m (vede tady i známý cyklistický závod Giro de Italia).

Program zájezdu:

1.den:
Ráno odjezd z ČR, k večeru příjezd na ubytování

2.den:
Turistika v údolí Soldy, výjezd lanovkou, poté pohodovou cestou k chatě Serristori (2721 m), a dále dle možnosti do sedla Zay (3224 m), nebo k ledovci pod sedlem. Možná prohlídka města Solda a Muzea R. Messnera.

3.den
Neopakovatelná túra pod severními svahy Ortleru. Lanovkou Solda do výšky 2172 m, odtud výstup k chatě Coston (2661 m) v nádherné krajině, pokračujeme lehkou túrou k chatě K2. Zpět do Soldy sjedeme opět lanovkou.

4.den
Horská túra na nejvýše položenou chatu v oblasti Ortleru. Výjezd lanovkou ze Soldy, výstup k chatě Tabaretta (2556 m) pod majestátním Orterem s výhledy na Soldu. Dále pokračujeme horskou stezkou na chatu Payer (3020 m) – nádherné výhledy na vrchol Ortleru (3905 m). Zpět stejnou cestou. Lehká varianta – výstup pouze k chatě Tabaretta, sestup do Soldy.

5.den
Turistika na hranici se Švýcarskem. Z Trafoi lanovkou k chatě Forcola (2153 m), pak do sedla Vallazza (2742 m), dále po hřebeni hraničícím se Švýcarskem na vrchol Piz Minchmunz (2935 m). Okružní cestou zpět k lanovce. Lehká varianta – procházka v okolí chaty Forcola, poté prohlídka městečka Trafoi a odpočinkové zóny u Trafoi.

6.den
Výjezd místním malým autobusem do sedla Stelvio (2758 m), opravdový zážitek – 50 serpentin. Procházka v sedle. Cesta k jezeru Lago d´Oro, výstup na Punta Rosa (3026 m) a zpět. Možnost sjet dolů lanovkou. K večeru odjezd domů.

7.den
Ráno příjezd do ČR.

V ceně zájezdu je:
5×ubytování v hotelu Prad, 2 a 3 lůžkové pokoje se sociálním zařízením, TV-SAT, doprava luxusním zájezdovým autobusem, polopenze – snídaně (švédské stoly), servírovaná večeře se salátovým bufetem, průvodce CK

V ceně není:
Povinné cestovní pojištění léčebních výloh, místní poplatek, obědy, vstupné, jízdenky (lanovky)

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.