28.9.2013 Loučky – Milotice nad Opavou – Bruntál

V den sv. Václava nás naše kroky zavedly do drsného kraje Zubaté žáby, do míst, která budou zřejmě v budoucnu zčásti zatopeny vodami přehradní nádrže. Po víceméně propršené většině září nám počasí vcelku přálo, sluníčko svítilo, i když bylo na září poněkud chladněji než by bylo záhodno.
Většina účastníků výletu se vydala na delší variantu túry o délce cca 16 – 18 km, která začínala v Loučkách. Odtud jsme po silnici došli k Zátorské kyselce nacházející se kousek od centra obce. Tu někteří i ochutnali… Nenáročným terénem jsme poté loukami a lesy došli až k nádraží Milotice nad Opavou. Zde mnozí absolvovali krátkou naučnou okružní stezku vedoucí po lehkých opevněných objektech, tzv. řopících.
Od nádraží jsme po chvíli putování lesem došli do samotných Milotic nad Opavou. Odtud nejprve loukami krátce do kopce a pak lesy s množstvím hub až k lávce nad železniční tratí. Od ní to už nebylo daleko do obce Oborná, ze které jsme již po silnici došli až do Bruntálu. Zde mnozí opětovně navštívili centrum města či si opět vyšlápli na Uhlířský vrch, kde byl tentokráte otevřen i kostel. Nakonec jsme se všichni včas sešli u autobusu a odjeli směrem k našim domovům.

Příspěvek byl publikován v rubrice 2013. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář