3.9. Wapienica – Szyndzielnia – Blatnia – Wapienica

Po několika prázdninových týdnech bez společných akcí se členové KČT Petřvald vydali na výlet za poznáním nedalekých Slezských Beskyd, konkrétně do jejich nejvýchodnější části prudce se zvedající nad městem Bielsko-Biala.
Předem byly stanoveny dvě základní varianty trasy – čistě pěší trasa s výstupem z Wapienica k chatě Szyndzielnia a trasa využívající lanovky vedoucí do těsné blízkosti této chaty z lokality Olszówka Górna. Obě varianty se pak spojily u této chaty a dále již pokračovaly společně přes vrchol Klimczok (Szczyt Klimczoka, případně malé prodloužení trasy přes Schronisko Klimczok) a dále přes Trzy Kopce, Stolów na vrchol Blatnia s chatou. Odtud jž následoval pouze sestup k výchozímu bodu, někteří si trasu prodloužili poktačováním po červené značce, kdy poté prošli „milionářskou“ částí obce Jaworze a nechali se naložit u silnice vedoucí z Wapienice.
Počasí již od rána slibovalo překrásný pozdně letní den a také tomu tak bylo. Ti, kdo šli čistě pěší variantu trasy, si zpočátku užili prudší stoupání vedoucí smíšenými lesy. Zbylá část trasy pak byla již pohodová, vedoucí převážně lesy, kdy výhledy sliboval jen Szczyt Klimczoka (zde z nich díky oparu moc nebylo) a zejména Blatnia (odtud již byla krásně vidět všem dobře známá Čantoryje a za ní se zvedající Lysá hora, vrchol Skryczne a další okolní vrcholy). Poté již následoval jen nepříliš záživný sestup do Wapienice; ti, kteří se vydali na delší trasu, si užili ještě chvíli luk s výhledy a poté rovněž i je čekal sestup lesy do údolí, který byl následován průchodem čtvrtí zbohatlíků až do cíle.

Příspěvek byl publikován v rubrice Archiv. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář