4.5.2013 Dolní Kounice – Ivančice

S obavami jsme pohlíželi na Ostravsku k nebi, neboť bylo zataženo a pršelo. Naštěstí za Moravskou bránou se začalo vyjasňovat a nad jižní Moravou svítilo sluníčko. Většina účastníků zájezdu přijala pozvání k návštěvě kláštera Rosa coeli v D. Kounicích, někteří však ihned vyrazili na okružní asi 24 km dlouhou trasu z Kounic do Kounic.
Vedoucí zájezdu Honza s Ivanem ve spolupráci s Maršálem a Natašou otevřeli vinárnu U Růže Nebeské. Obsluha vinárny pracovala v antických oděvech. Po ukončení exkurze v klášteře nastala hodinka občerstvení s výborným moravským vínkem, klobáskou a poslouchali jsme verše od Jana Nerudy a čínského básníka Li-po.
Potom jsme se přesunuli autobusem do Ivančic. Bohužel muzeum bylo zavřené, ale cukrárna otevřená. Po prohlídce centra a po občerstvení jme se vydali na po červené značce : někteří přes rozhlednu na Réně, jiní přes rozhlednu Na Oklikách. V překrásném jarním počasí probouzející se přírodou si všichni mohli vychutnat neopakovatelný jarní přírodní aspekt.
Sešli jsme se všichni na oslavách sv. Gotharda v D. Kounicích. Někteří ochutnávali z nabízených vín, jiní si zakoupili různé pouťové atrakce, další jen tak sledovali slavnostní cvrkot.

Itinerář

Příspěvek byl publikován v rubrice 2013. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář