11.6.2022 Lúčky – Veľký Choč -Likavka

fotogalerie

Po 2letém odkladu zapříčiněněném omezením prostupnosti hranic na Slovensko nás náš plán konečně zavedl na Veľký Choč, který náš oddíl v rámci společných výletů navštěvuje opakovaně.

Počet účastníků tohoto výletu byl sice nižší, ovšem i tak lze tuto akci hodnotit jen kladně i díky krásnému počasí a samozřejmě i krásné krajině. Hlavní trasy jsme měli dvě – první vedla z lázní Lúčky přes Veľký Choč a Predný Choč do Likavky, druhá, o něco kratší a méně náročná, pak z Likavky na sedlo Spuštiak a přes Predný Choč zpět do Likavky. Během tohoto výletu jsme si užili krásných rozkvetlých jarních luk, květin a výhledů na vrcholu Veľkého Choče, doslova leteckých výhledů z předvrcholu Predného Choče, někteří zvládli i prohlídku zříceniny hradu Likava a všichni jsme se nakonec občerstvili i v kolibě Likavka, od které jsme snad všichni spokojení odjeli zpět autobusem na Ostravsko.

Příspěvek byl publikován v rubrice 2022, Výlety se štítky , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.