2.9.2017 Vysoké Tatry

   Po na počasí vydařené vícedenní akci v Západních Tatrách jsme se tentokráte vydali na jednodenní akci do západní části Vysokých Tater v okolí Štrbského Plesa. Počasí nám tentokráte příliš nepřálo, jelikož nás celý den trápila mlha, nízká oblačnost a chlad. Ovšem naštěstí nepršelo a díky tomu všichni nakonec úspěšně absolvovali trasy dle svého uvážení.

   První část účastníků vystoupila již na nám dobře známých Trech studničkách. Odtud ti nejzdatnější nejprve přes malý pahrbek sešli do Kôprové doliny, kde si prohlédli Nižný Nefcerský vodopád. Z doliny poté přešli do jedné z její větví zvaných Hlinská dolina, kterou následně vystoupali až do Vyšného Kôprovského sedla a část z nich pak i na samotný Kôprovský štít a následně zpět do sedla. Z něj ti, kteří si vybrali tuto trasu (celkem pouze 5 jedinců, z toho 3 dosáhli i Kôprovského štítu) sešla k největšímu plesu slovenské části Tater – Veľkému Hincovu plesu a následně sešli Mengusovskou dolinou na Popradské pleso a z něj přes Trigan až do cíle všech tras – osady Štrbské Pleso nedaleko stejnojmenného plesa.

   O něco větší skupinka se pak od Trí studniček prošla po Tatranské Magistrále kolem Jamského plesa na Štrbské Pleso. Největší část účastníků výletu však dojela autobusem až na Štrbské pleso, ze kterého vystoupali Mlynickou dolinou k vodopádu Skok, od něj ke Koziemu a Capiemu plesu a následně i pomocí řetězů na Bystrou lávku. Z ní následně sestoupali do závěru Furkotské doliny s Wahlenbergovými plesy a Furkotskou dolinou následně klesali dále. Část od rozcestí ve Furkotské dolině krátce vystoupala k Chatě pod Soliskom a odtud sešla po sjezdovce rovnou na Štrbské Pleso, část pokračovala dále Furkotskou dolinou až na Tatranskou Magistrálu a po ní došo tamtéž.

   Výhledů jsme si tuto túru příliš neužili, ovšem projít se každý prošel dle svých tužeb, nálady a sil.

Příspěvek byl publikován v rubrice 2017. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.