30.8.2014 Ramzová – Šerák – ATC Dolní Lipová

Poslední sprnový víkend jsme se vydali po pár letech opět do oblasti nejzápadnějšího výrazného vrcholu hřebene Hrubého Jeseníku – Šeráku.

3 účastníci vysedli již v Bělé pod Pradědem a odtud se přes Točník, kamenné okno na Červené hoře, Vřesovou studánku, Vozku a Keprník došli rovněž na Šerák. Ostatní se na něj dostali z Ramzové ať už čistě lanovkou vedoucí těsně pod jeho vrchol, případně lanovkou absolvovali jen jednu etapu výstupu či čistě pěším výstupem z Ramzové buďto přes malebné Obří skály nebo po značené trase vedoucí v blízkosti lanovky.

Na Šeráku jsme využili pohostinnosti zdejší horské chaty a poté se vydali na sestup k cíli naší trasy. Ten vedl většinou lesem, v úvodu strmě, poté již mírněji a sám o sobě nebyl ničím zvláště zajímavý. Ovšem pro houbaře byl tento sestup zejména v dolní části trasy velice atraktivní, o čemž svědčí množství nasbíraných hub.  V závěru většina využila pohostinnosti hospůdky nedaleko rybníka a následně jsme za pár minut došli k autobusu, který nás odvezl zpět na Ostravsko.

Ač byla předpověď počasí všelijaká, nakonec jsme vůbec nezmokli a užili jsme si i sluníčka, snad byl nakonec každý s výletem spokojen!

Příspěvek byl publikován v rubrice 2014. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář