6.12.2014 Bystřice – Filipka – Hrádek

6. 12. 2014 jsme se probudili do tmy, mraků, smogu a deště. Přesto nás byl plný autobus a vyrazili jsme na poslední tůru KČT Petřvald v roce 2014. Ještě v autobuse jsme poblahopřáli k narozeninám Jirkovi Javorskému i jeho mamce, dlouholeté aktivní člence klubu.

A již zastavujeme v Bystřici na nádraží a zde nás čeká překvapení: Miro se „startovním číslem“ 60 a bohatým a skvělým občerstvením nás očekával i se svou rodinou a přáteli. I Mirovi blahopřejeme k jeho životnímu jubileu a vychutnáváme laskominky, které připravil.

A potom míříme do centra Bystřice, někteří stihnou i zákusek v cukrárně.

Jen několik nejstatečnějších z nás se vydává z centra pěšky, ostatní využíváme možnosti vyvézt se až na Paseky.

A odsud již stoupáváme – pod nohami mokro, údolí zatopená v mlze a na chvíli se spustí i déšť. V chatě Filipka se občerstvujeme a potom již vyrážíme k chatě Na Hrádku. Cestou znějí vánoční melodie z flétny jednoho z nás. Procházíme Alejí Dobra a již se shlukujeme a fotíme u kapličky sv. Isidora.

Na chatě nás vítá základní družstvo, které zde připravilo čerstvý a horký punčík. Pro děti byl navařen výborný čaj. Dvěma Santa Klausům asistoval jeden anděl a několik čertíků. Znovu zaznělo několik koled a potom IF přednesl přednášku na téma: Odkud se vlastně Santa Klaus objevil a proč je právě takový, jaký je. Nutno říci, že pro naprostou většinu účastníků to byly zcela nové, ba přímo až revoluční, informace. A potom již přišla mezi naše děti mikulášská nadílka.

A dále přátelské popovídání, hromadné foto, poděkování paní Veronice za otevření chaty, a noříme se do těžké mlhy, ve které scházíme až k autobusu.

Turistický rok 2014 je za námi.

Ať žije Turistický rok 2015!!!

Ahoj na haldě Ema 1. 1. 2015!!!

Příspěvek byl publikován v rubrice 2014. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.