8.12.2013 Mikulášská besídka na Skalce

Dne 8. 12. 2012 jsme ukončili naši turistickou sezónu 2012. Vyjeli jsme velkým autobusem, protože Jiřík nenastartoval malý autobusek. Vystoupili jsme do mrazivého slunečného rána. Známou cestou vyrážíme na Skalku. Vzduch je čirý, výhledy nádherné, užíváme si výstup. Chata Skalka od minulého roku výrazně změnila interiér – restaurace je útulnější a dostala jedinečný charakter. U stromečku jsme odložili mrkvičky, jablíčka i kaštany. Po krátkém občerstvení jsme vyráželi, někteří na Severku, jiní na Kamennou chatu. Z rozhledny byla Malá Fatra jako na talíři a dokonce i Roháče jsme spatřili. Potkávali jsme i naše klubové kolegy, kteří jeli vlakem. Když jsme se vraceli již zcela zřetelně nad ostravsko-karvinskou pánví se jevila smogová inverzní oblačnost.
Náš poslední společný výlet se opravdu vydařil a s přáním spokojených a klidných vánoc jsme se rozloučili a těšíme se na turistický rok 2013!!!

Příspěvek byl publikován v rubrice 2013. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.