COVID-19 podzim 2020

Výlet č. 19 Černá – Konečná – Bumbálka 7. listopad 2020
a další plánované výlety se z důvodu současné epidemiologické situace neuskuteční.

Na základě VÝKLADOVÉ STANOVISKO – COVID-19 pro Klub českých turistů ze dne 26. 10. 2020.

Až nás ten virus opět pustí na hory, tak vás budeme informovat.

Výbor KČT Petřvald

Citace z dokumentu:

VI. Závěr

Z uvedeného je zřejmé, že volný pohyb osob je značně omezen. Klub českých turistů nemůže konat žádné akce, pochody, organizované výlety apod.

Je možné (v počtu maximálně dvou osob-s výjimkou členů domácnosti) vyrazit ven do přírody či do parku za účelem pobytu v přírodě či venku. Pokud se nejedná o zastavěné území obce, je možné být bez roušky.

Platí však i další omezení, a to zejména při zachování odstupu (aspoň 2 metrů) od ostatních osob a racionalita v tom smyslu, zda je opravdu nutné v tomto nouzovém stavu takové aktivity provozovat.

Doporučuje se tedy pobyt v přírodě s rodinnou, jednotlivě, event, maximálně ve dvou. Návštěvy historických památek, zoologických zahrad, galerií apod., jsou zakázány.

Lze bohužel očekávat prodloužení nouzového stavu a zákazů a je taktéž velmi pravděpodobné, že dojde ještě ke zpřísnění uvedených opatření.

Klub českých turistů