Návrhy akcí pro rok 2023

Dobrý den, přátelé turistiky vysokohorské, horské i podhorské,
ačkoli z roku 2022 uteklo jen pár dní, je třeba začít plánovat program už na rok další, tj. rok 2023. A jak je již zažitou tradicí našeho oddílu, o tom, kam se v roce následujícím vydáme, můžete rozhodnout i Vy prostřednictvím zaslání návrhu do on-line formuláře pro rok 2023, který nalezneta na http://kct-petrvald.formees.cz/f/navrhy-vyletu/, v případě návrhu na vícedenní akci pak daný návrh zašlete některému ze členů výboru. Návrhy zasílejte nejpozději do 15.4.2022, tj. do poloviny letošního dubna.
Pokud jste posílali nějaký návrh v předchozích několika letech a daný výlet nebyl vybrán, nemusíte tento dřívější návrh posílat znovu, jelikož je již v daném formuláři uložen z minulosti.
Co se týče délky tras, snažte se je naplánovat tak, aby cíl obou základních variant byl v téže lokalitě, rovněž je vhodné vybírat trasy tak, aby autobus nemusel mezi výchozím a cílovým místem přejíždět značnou vzdálenost (50 a více km). Co se délky tras týče – základní trasa by měla být v zimě (od poloviny listopadu do začátku března) kolem 15 km a měla by vést místy, kde se nebudeme plést běžkařům do upravených stop a zároveň by měla být nějakým způsobem průchozí i při sněhové pokrývce. Po zbylou část roku by měly základní trasy mít kilometrickou stopáž kolem 20 – 25 km (6 – 8 hodin chůze). Kratší trasy by měly mít po celý rok kilometrickou stopáž kolem 10 km (4 hodiny čistého času chůze). Při plánování tras se snažte v maximální možné míře vyhýbat silnicím, zejména těm frekventovanějším (i když tam vedou turistické značky).
Pro zjištění stopáže (kilometrické či časové) vycházejte z následujících prověřených zdrojů: pro trasy na území ČR https://mapy.cz, pro Slovensko https://mapy.hiking.sk/, pro Polsko https://mapa-turystyczna.pl, v případě vícedenních návrhů výletů do alpských zemí (Německo, Rakousko, Itálie, Slovinsko, Švýcarsko) pak využijte https://www.outdooractive.com/en/map/

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.