11.10.2014 Vápenná – Lázně Jeseník – Jeseník

Počasí: Neskutečně krásný Zlatý Podzim

Překvapení č.1: Zástupci Výzkumného ústavu balneologického Amos, Nataša a Felčar přivezli ukázky pramenů živé a ještě živější vody, které léčí, omlazují a obveselují. Dále rozdali vzorky peněžního pokladu, který je rovněž možno v těchto místech nalézt.

Převoz: řidič Jirka, kterému jsme způsobili opět trauma průjezdem oblasti se zákazem vjezdu vozidel těžších 5 tun. Naštěstí jsme nezvýšili náklady na tuto akci event. pokutou.

Vlastní putování: Cesty byly mnohé a všechny krásné.Z kteréhokoliv směru jsme se dostali k romantickým zákoutím, jezírkům, mnoha pramenům a pramínkům, posezením, památníčkům, skulpturám prostým i sochám monumentálním. Studniční hora je magickým místem, ze kterého vyvěrají desítky pramenů, ale i nesmírně pozitivní energie, kterou jsme, myslím že všichni, vnímali a intenzivně nasávali, měli jsme povznášející pocity a všichni jsme si přáli, aby celý svět byl dobrým a přátelským místem pro každého a kdekoliv.

Překvapení č. 2: Smočit své unaveného nohy v Opravdické a nefalšované přírodní vodě – kdo zkusil, nezapomene…

Závěr: I když jsme nenalezli pokladů hmotných nebo ztracené prameny přesto si myslím, že ten největší poklad každý tohoto dne alespoň tušil někde ve své duši…

Itinerář

 

Příspěvek byl publikován v rubrice 2014. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář