28. 10. 2023 Beskid Mały                                           

fotogalerie

Przel. Biadaszowska – Leskowiec – Potrójna – Przel. Kocierska                     22,3 km

Kratší trasa: Targanice – Potrójna – Przel. Kocierska                                        9,7 km

Mapa: Compass Beskid Maly                                                       Vedoucí:  Šiřina

Odjezd: Petřvald: 6:20        Havířov:  6:30           Karviná 6:50

Délka trasy autobusu: 102 km                              Předpokládaný odjezd zpět 17:00

Zajímavá místa:

Groń Jana Pawla II. (890 m. n. m.):– vrchol ve východní části Beskidu Malého oddělený od sousedního Leskowiece (922 m) nevýrazným sedlem. Vrchol byl častým cílem návštěv papeže Jana Pavla II pocházejícího z nedalekých Wadowic, na jehož počest byl v roce 1981 přejmenován na současný název. Nachází se zde i turistická chata PTTK.

Leskowiec (922 m. n. m.): -jeden z nejvyšších vrcholů Beskidu Malého. Svahy vrcholu jsou porostlé bukovým lesem, na samotném vrcholu se nachází polana (louka) s výhledem na Źywiecké Beskydy s Babí horou a Pilskem.

Łamana Skała (929 m. n. m.): druhý nejvyšší vrchol Beskidu Malého a nejvyšší vrchol jeho východní části zvané Beskid Andrzychowski. Svahy vrcholy porostlé bukovými lesy, vrcholová část pak 7smrky. Nacházejí se zde i menší pískovcové skalní útvary

Potrójna: dvouvrcholová hora s nejistými nadmořskými výškami – nižší vrchol dle různých zdrojů 883, vyšší vrchol 887 a 892 m. n. m.. Celá oblast vrcholů je bezlesá a je jedním z nejlepších rozhledových bodů Beskidu Malého s výhledy na Źywiecké a polskou část Slezských Beskyd, ale i na Gorce). Kousek pod vrcholem soukromá turistická chata)

Przelecz Kocierska (718 m. n. m.): – nejnižší bod hlavního hřebene Beskidu Malého a zároveň sedlo, přes které vede silnice spojující Andrychów a Źywiec. V sedle hotel s restaurací. Zároveň jde i o důležitou křižovatku značených turistických tras.

Příspěvek byl publikován v rubrice 2023. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.