28.2.2015 Náměšť na Hané – Velký Kosíř – Čechy pod Kosířem

28. 2. 2015 se náš Klub vydal prozkoumat Zábřežskou vrchovinu..

Naprostá většina z nás se vydala po výstupu v Náměšti překrásnou alejí k zámku, který byl otevřen jen pro nás. Klasické zámecké expozice se zajímavým výkladem paní kastelánky. Menší skupina se vydala na prohlídku městyse.

Po ukončení prohlídky se většina z nás vydala na trasu, ať již doporučenou nebo na prodlouženou variantu Terezským údolím. Část turistů přejela autobusem do Slatinic. Po prohlídce lázní se vyrazilo vzhůru na Velký Kosíř.

Počasí nám přálo, bylo sice pod mrakem, ale nepršelo.Bláta jsme si užili dosti. Nebyla již zima, nebylo ještě předjaří. Jen ojediněle při domečcích kvetlo ještě pár sněženek a bledulí, někde čemeřice, na trávnících sedmikrásky.

Různými cestičkami jsme vystoupali 442 metrů vysoký Velký Kosíř. Zde nám paní starostka z Těšetic zpřístupnila rozhlednu od 13 hodin. Škoda, že trochu pospíchala. Naše předsunuté hlídky ji musely trochu zdržovat, aby ještě vydržela, ale i tak již před 14 hodinou zamkla a odjela, takže ne všichni rozhlednu stihli.Počasí rozhledům nepřálo, ale v každém případě velmi zajímavá a příjemná stavba.

A potom už jsme kráčeli do Čech pod Kosířem. V parku jsme obdivovali mohutné stromy, zámek příjemného exteriéru. Ti, kteří se chtěli občerstvit U hraběnky – v restauraci, museli počítat s velmi dlouhou dobou obsluhy. Mnozí to nevydrželi a tuto restauraci opustili bez objednání (ne bez placení). Prošli velmi příjemným městysem, kde kolem hlavní cesty a protáhlého náměstí mají nasazeny stromy na bulvár až do Penzionu Mánes – zde nebylo nic problémem.

Takže nakonec všichni všechno stihli a myslím, že nám všem bylo fajn.

Itinerář

Příspěvek byl publikován v rubrice 2015. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář