14.3.2015 Suchdol nad Odrou – Hladké Životice – Studénka

Zhruba před rokem jsme za krásného počasí prošli část Poodří mezi Jistebníkem a Polankou nad Odrou (a dále až na Landek), letos jsme měli v plánu akcí úsek mezi Suchdolem nad Odrou a Studénkou. Plán byl určen, realita byla ale nakonec jiná, neboť vedoucí tohoto výletu uvěřil poplašné zprávě od jednoho nečlena našeho oddílu (občas s námi ovšem jezdí) o neschůdnosti mnoha úseků trasy (nakonec se ukázalo, že zde byl v listopadu 2014…). Takže ti, kdo jeli na tento výlet hromadně autobusem, dojeli do Hladkých Životic a odtud se za pošmourného počasí, kdy zpočátku sněžilo, později drobně mžilo, prošli z Hladkých Životic do Suchdola nad Odrou a odtud autobusem přejeli do Studénky, kde různě prožili většinu dnešního výletu.

Ti, kdo dojeli na výlet veřejnou dopravou (celkem 3 jedinci), se negativními zprávami o údajné neprůchodnosti trasy vystrašit nedali a začali svůj výlet shodně s plánem v Suchdole nad Odrou. Nejprve jsme šli kus po silnici, ovšem netrvalo to příliš dlouho a odbočili jsme do terénu. Hezkým lužním lesem jsme přešli jediný brod dnešní cesty a kousek za ním začali potkávat davy turistů (rozuměj účastníků tohoto výletu). Bez větších problémů jsme lesem a později převážně předjarními loukami došli až do Hladkých Životic se zajímavě vyzdobenou autobusovou zastávkou.

Z Hladkých Životic jsme šli opět chvíli po silnici, ale po pár stovkách metrů jsme odbočili opět do terénu. Následující úsek vedl po široké cestě. Po zhruba půl kilometru jsme prošli k zajímavému jezu s jakýmsi slepým ramenem z naskládanými velkými kameny. Dalším zajímavým místem na trase byly Pustějovské rybníky. Tento úsek byl lehce náročnější díky tomu, že zde cestu totálně žničila zemědělská technika a na samotné cestě stála voda. Ovšem dalo se to celkem bez větších problémů obejít po louce. U rybníku jsme viděli osamělého rybáře a na druhé straně rybníku i lasici hranostaj ve slušivém zimním bílém kabátku. Škoda toho nevlídného počasí, za pěkného počasí toto místo doslova vybízí k delšímu odpočinku.

Odtud jsme se po chvíli dostali do těsné blízkosti Odry, která zde tvoří krásné meandry. Po nivních loukách jsme bez problémů prošli kolem Bartošovického rybníku a odtud stále stejným terénem pokračovali dále. Po nějaké době se objevili první sněženky a po chvíli jsme na okraji lesa narazili na doslova sněženkový háj. kousek za ním podešli železnici (i toto často zaplavované místo jsme prošli bez problémů suchou nohou). Stále podél Odry jsme po chvíli podešli i silnici a došli na rozcestí se zajímavým pojmenováním Sladká díra. Za ním jsme šli ještě chvíli po nivních loukách podél meandrující Odry a v závěru pak již opět po asfaltu mezi domy okrajové části Studénky jsme došli až do cíle našeho výletu – k nádraží ve Studénce.

Itinerář

Příspěvek byl publikován v rubrice 2015. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář