28.3.2015 Drnovice – Olšany – Luleč

Dne 28. 3. 2015 jsme v pohodě vystoupili v Drnovicích, v obci, kde se v minulosti hrávala 1. fotbalová liga.Někteří vyrazili přímo trase, jiní si to střihli přes rozhlednu Chocholík. Výhledy byly celkem slušné, pocitová teplota na bodu mrazu, foukal pořádný vítr. Celý den bylo počasí slunečné, ale chladné velice.

Při zastavení na Riviéře u Pístovického rybníka nás od koupání neodrazoval jen chladný vítr, ale i spousta uhynulých ryb vznášejících se při hladině u břehu.

A potom již Račice se svým krásným,ale zavřeným zámkem. Naštěstí hospůdky byly vlídnější, takže se bylo kde zahřát i občerstvit.

A vzhůru krásnou drahanskou přírodou, ještě však jarem nepolíbenou, směřujeme do Olšan. Po slavné Bolkově farmě však neštěkl ani pes, ke dnešnímu dni smutný osud místa, které by mohlo žít celoročně.

A na závěr v obci Luleč Soňa zajistila otevření v kostele sv. Martina s výkladem. Tento kostel je jednou z dominant, když se jezdí po dálnici do Brna je dobře viditelný– my jej již z dálky poznáme i pojmenujeme. Drobná znalost terénu, která laiky oslní.

A v 17 hodin odjezd domů. Sice jsme nezmokli, ale kolečko sa polámalo – tedy autobus nechtěl jet. A tak řidič Radim s dalším naším členem, který je opravářem nákladních vozidel, zjistili, že je zanesená nádrž. Zastavením na dálnici jsme museli do naší anabáze angažovat i dálniční policii. Podařilo se nám vyjet mimo dálnicí a asi tříkilometrovými přískoky jsme dojeli na benzinku OMV u Prostějova, kde jsme vyčkali náhradního autobusu a po 22 hodině jsme byli doma.

Itinerář

DSC_0022 DSC_0009 DSC_0171 DSC_0135 IMG_3644 IMG_3622 IMG_3578 DSC_9807_panorama (2) DSC_9712 (2)

Příspěvek byl publikován v rubrice 2015. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.