3.8.2013 brigáda na Lysé hoře

Klub českých turistů Petřvald dne 3. 8. 2013 vyrazil na Lysou horu. Tentokráte však ne pěšky, ale se speciálním povolením jsme vyjeli autobusem až nahoru, abychom pomohli při výstavbě Bezručovy chaty. Na vrcholu nás již očekával hlavní koordinátor výstavby pan Jiří Stejskalík.
Nejprve nás provedl stavbou a potom nám přidělil pracovní úkoly. Pomohli jsme dopravit nové 70kg vážící čerpadlo do asi 1km vzdáleného zdroje vody.  Dále jsme prováděli úklidové práce v objektu, naštípali jsme a uklidili fůru bukového dřeva, zarovnávali jsme terén v okolí nové chaty.
Oběd jsme si vychutnali v restauraci Šantán – výborné řízky, nové brambory máslem maštěné,skvělé kafe late a výborně ošetřené pivo.
Den byl vskutku tropický, výhledy  daleké a 18 turistů petřvaldského klubu svým skromným podílem přispělo ke znovuzrození Bezručovy chaty na Lysé hoře.

Příspěvek byl publikován v rubrice 2013. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.