5.12.2015 Horní Lomná – Slavíč – Kamenitý – Kozubová – Dolní Lomná

Jediná prosincová společná turistická akce byla i letos událostí spíše společenskou než turistickou. V pozdně podzimním dni takřka bez sněhu jsme naší letošní poslední společnou túru zahájili v obci Horní Lomná. Ti méně zdatní (většina) vystoupila z autobusu již u autobusové zastávky u hotelu Doubrava, odkud strmějším, ale krátkým výstupem došli až k horské chatě Kamenitý na hřebeni Těšínských Beskyd. Ti zdatnější (menšina) dojeli autobusem až k restauraci Salajka, odkud se vydali vzhůru na rozcestí Lačnov s jedním strmějším úsekem a odtud již pohodlně po hřebeni došli ke Kolářově chatě na Slavíči. Odtud pak ti zdatnější došli dále po hřebeni až k chatě Kamenitý. Od této malebné hospůdky v malebné lokalitě jsme již všichni pokračovali vstříc hlavnímu cíli dnešní túry, kterým byla chata Kozubová. Zde nás čekala nástraha v podobě strmějšího stoupání, ale s touto nástrahou si všichni zdárně poradili. Nakonec jsme kolem kaple na Kozubové došli až k samotné chatě. Zde se, jak je to u společné prosincové akce zvykem, jedlo, pilo a hodovalo, i Mikuláš sem dorazil. Poté jsme se před chatou vyfotili i ze zdejším hezkým psem a vydali se na závěrečný úsek dnešní túry, kterým byl sestup do Dolní Lomné. Ten proběhl bez problémů, ač terén byl místy zrádnější. S úderem třetí hodiny odpolední jsme shodně s plánem odjeli autobusem zpět k našim domovům.

Příspěvek byl publikován v rubrice 2015. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.