7.11.2015 Przelecz Salmopolska – Trzy Kopce Wiślańskie – Równica – Ustroń

První ze dvou listopadových výletů nás po nějaké době opět zavedl do polské části Slezských Beskyd. Autobus nás vyvezl až na Przelecz Salmopolskou, která byla se svými 943 m nejvyšším bodem celého výletu. I to se zcela jistě podepsalo na skutečnosti, že všichni účastníci se vydali na delší trasu, což je na našich společných akcích věc naprosto nevídaná!

Z tohoto výchozího bodu jsme za zpočátku polojasné oblohy začali nejprve netradičně výrazně klesat podzimní horskou krajinou zářící všemi barvami. Poté, co jsme se dostali do sedla ležícího o takřka 200 výškových metrů níže než výchozí bod nás čekala pohodlná hřebenová túra s jen malými výškovými rozdíly. Prvním záchytným bodem byl vrchol Trzy Kopce Wiślańskie, kde ti pomalejší z nás otevřeli i zdejší restauraci. Z tohoto vrcholu nás čekalo strmější klesání do sedla a z něj výraznější stoupání na vrchol s názvem Orlowa. Obloha se pomalu ale jistě zatahovala…Z Orlowé jsme opět výrazněji sestoupili do dalšího sedla a poté nás čekalo mírnější, ale delší stoupání. Následně většina za začínající přeháňky sestoupila rovnou k chatě pod vrcholem Równica, menší část ještě zdolala samotný vrchol a z něj následně krátce sestoupila k samotné chatě. Od ní nás čekalo strmé klesání kolem Lesního kostela (místo modliteb evangelíků za protirerfomace) pozdně podzimním lesem již takřka bez listí (o to více jej ale bylo na stezce) až do lázeňského města Ustroń. Toto si někteří prohlédli a nakonec jsme všichni odjeli autobusem zpět k našim domovům.

Počasí nám opět až na jednu krátkou přeháňku přálo, což je při našich letošních společných akcích takřka pravidlem!

Příspěvek byl publikován v rubrice 2015. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.