18.5.2013 Lovčice – U Slepice – Ždánice

I další letošní výlet nás zavedl  opět na jižní Moravu, tentokráte do oblasti Ždánického lesa. Jedná se o kopce nevysoké, leč malebné… Zvláště když nakonec počasí přeje, jako se to stalo nám.
Na výběr bylo mnoho možných tras, které však měly jedno společné – většinou se šlapalo po lesních asfaltových silničkách, leč toto nám zase až tolik nevadilo. Většina z nás se vydala z Lovčic na nejvyšší vrchol Ždánického lesa se zajímavým názvem – U Slepice. Tento vrchol je kromě svého názvu unikátní i další věcí – přímo na jeho vrcholu se těží ropa… Odtud jsme se vydali nenáročným terénem převážně hustými listnatými lesy, místy zpestřeným výhledy, přes lokalitu zvanou Červený kříž až k rozcestí U Zlatého Jelena a odtud nás čekal již jen sestup do Ždánic. Na tomto výletě si přišly na své i botanici, ale i příznivci hry zvané geocaching – ti měli trasu lehce odlišnou od většiny účastníků výletu.
Nakonec jsme však všichni spokojeně došli do cíle výletu – městečka Ždánice, kde si mnozí prohlédli zdejší pamětihodnosti (támek, kostel…) a spokojeni jsme odjeli domů. Jistě se již mnozí těší na další výlety, které nás zavedou do již přece jen vyšších hor.

Itinerář

Příspěvek byl publikován v rubrice 2013. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář