25.3.2017 Konice – Náměšť na Hané

Dne 25. 3. 2017 jsme došli do Náměště na Hané. Jedna skupina se vydala z Konic, druhá z Laškova. Počasí bylo příjemné, slunečné,  ale chladnější. Nejprve jsme si prohlédli všichni památky v Konicích, je zde i největší  tesařská sekera v Čechách.  A že jsme v Čechách jsme poznali hned vzápětí, jelikož  Informační centrum je o víkendech zavřené. A tak si položme otázku: Komu to centrum slouží??? Když ne turistům, kteří obvykle mohou jen ve dnech volna.

Tuto trasu šli někteří z nás již několikrát. Od minulé procházky se nám u kapličky nad Konicemi  urodilo fotovoltaické pole.  Současné pohledy na kapličku i fotovoltaiku byly proti slunci, takže se tato zvláštní kombinace přírody , drobné sakrální památky a zdroje energie špatně fotila.

A potom další urbex – chátrající lázničky poblíž pramene ochodské kyselky. Kupodivu tam byla parta, která zušlechťovala okolí. Bude se dít i něco s lázničkami??? Uvidíme.

A potom již zdobná pumpa vlastní kyselky, u ní přístřešek, lavičky. Využili jsme ke komplexnímu občerstvení: jídlo, kyselka  i ohnivá voda.

Pokračujeme Rakovským údolím do Krakovce. Někteří si vyšlápnou až k pořádné kapli sv. Antonína. A kolem veřejnosti nepřístupnému zámku v Krakovci pokračujeme  do Náměště na Hané. Byť se jednalo poslední a pěkný víkend před zámeckou sezónou, žádný z míjených zámků neotevřel v předtermínu.  Nu což, alespoň bylo více času na posezení v hospůdkách.

Příspěvek byl publikován v rubrice 2017. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.